«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы бойынша білім бөлімі Макинск қаласының мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Школа-лицей города Макинск отдела образования по Буландынскому району управление образования Акмолинской области»

СоцСети

 

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.

06.02.2018

Күні:23.11.17ж.

Сынып: 1 «А»

Қатысқандар саны: 15

Қатыспағандар саны: 2

Сабақтың тақырыбы

Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 

1.8 Берілген тақырыпқа  әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс

қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген

құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Қ дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет

Жұмбақ

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын

қалыптастыру

5 минут

Біз бақытты баламыз

Ойнап күліп аламыз.

Жетілсін деп санамыз,

Окып білім аламыз.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан

арқылы жүректің жылуын сезінейік

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

Миға шабуыл

Көкке шаншып құйрығын,

Келеді шауып жүйрігім.

                                (Құлын)

Әр сабақта, балалар, дыбыстармен жұмыс

жасаймыз ғой. Қане, кім айтады дыбыс дегеніміз не?

Дыбысты біз естиміз, айтамыз, ал әріпті біз жазамыз, көреміз. Қазір біз дауыссыз дыбыстарды өтіп жатырмыз. №1 Оқылым.

Ө.Керекті әріпті қойып оқу

 

Таныстырылым, оқулықпен

жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

Ұзын құлақ сұр қоян

Естіп қалып сыбдырды .

Ойлы қырлы жерлермен

Ытқып-ытқып жүгірді.

Қарап еді артына

Қиығын салып көзінің

Келе жатқан томпаңдап

Көжегі екен өзінің.

Сергіту сәтіне арналған

жинақ

Қызықты тапсырма

8 минут

 

Аяқталуы

 

16 минут

 

 

 

Ж .Шығармашылық жұмыс:

 Т .№2 Суреттегі заттардың кімге тиесілі екенін тап.

Жұмыс құралдары:

 

Ыдыстар:

 

Ойыншықтар:

 

1 топ                           2 топ                        3 топ

ОТ .Ұқсастық ,даралық стратегия

Отбасы

Қызы

МК .Менің отбасым  тақырыбына әңгіме құрау.

-Мынау кім?

-Қаламқас әкесі мен анасына не жинауға көмектесті?

-Қорадағы құралдарды не істеді?

-Құралдар кімдерге тиесілі еді?

Ө.Дәптермен жұмыс.

Жазу жолын,жоларалық кеңістікті,жолдың жоғары және

төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін талапқа сай жазу.

Ұ. Анаграмма Қ

1.Оқу құралы

2.Күл алатын    құрал

3.Ыдыс-аяқ түрі

 

 

 

 

Оқулық, дәптерлер.

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді  бас бармақ саалынған суреттер  арқылы бағалау.

 

Бас бармақтар

Дифференциация – оқушыларға

көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер

мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған 

бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,

көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне

тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:жұмбақтар арқылы ой-өрісін, ойлау қабілетін

дамыту;шапшаңдыққа ,ұқыптылыққа,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі:интерактивті тақта.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді.

Қайырлы таң достарым,

Қайырлы күн болсын!

Сәрсенбінің сәтті

Сәттілікке толсын!

«Жұмбақтар сыры» атты сайысымыз мынандай бөлімдерден тұрады:

·       Сөзжұмбақ шешу;

·       «Кім жылдам?»

·       Үй тапсырмасы.

·       Сурет жұмбақ.

·       Жұмбақ-ауыз әдебиетінің бір түрі.Жұмбақ тақпақтап, ұйқастырылып айтылады.Жұмбақты шешу,оны

ойлаудыңөзі-бір өнер. Олай болса, осы сайысымызарқылы өз өнерімізді, білімімізді ортаға салайық.Сайысқа қатысушылар «Алғырлар» және «Білгірлер» тобы болып үшке бөлінеді.

1-   Бөлім:Сөзжұмбақ шешу. «Алғырлар»тобы:

О

 

 

 

 

Т

 

 

А

 

 

 

Н

 

 

 

1.Жабайы аңдар мекені.Орман

2.Мемлекеттік рәміздердің бір түрі.Ту

3.Ең жақын адам.Ана

4.Қасиетті тағам.Нан

«Білгірлер»  тобы:

О

 

 

 

 

 

 

Т

 

 

 

 

А

 

 

 

Н

 

 

 

 

 

 

1.Бала ермегі.Ойыншық

2.Төрт түліктің бірі.Түйе

3.Бал жинайтын жәндік.Ара

4.Көктемнің бірінші айы.Наурыз

2-   бөлім:«Кім жылдам?»

Ø Қыста нені безендіреміз?

Ø Тышқанның жау.

Ø Тамақ ішетін құрал.

Ø Мысық Мақтақыздың несін төкті?

Ø Жеті қазынаның бірі.

3-бөлім: Үй тапсырмасы

Топтар бір-біріне жұмбақ жасырады.

 Төрт түлік:

Мұғалімнің дайындаған жұмбағы.

4-бөлім:Сурет жұмбақ.

Берілген жасырын суреттің бір бөлігін көріп, толық суреттің атын жаңылмай табу керек.

Қорытынды:

Жеңімпаз топты марапаттау.Оқушыларды бағалау.

Просмотров: 1098

Қосымшалар:



Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст