Ұзақ мерзімді жоспарлаудың бөлімі:
6.2. А XIII-XV ғасырдың бірінші жартысындағы мемлекеттердің саяси құрлымы және мәдениеті
|
Мектеп: Мектеп-лицей
|
Күні: 03.04.19ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Семсерхан. Н
|
Сынып: 6А, 6Ә
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
15 ғасырдың соңы -16 ғасырдың басындағы қазақ жеріннің біріктілуі
|
Оқу мақсаты
|
6.3.1.10-қазақ хандардың мемлекетті нығайтудағы рөлін анықтайды
6.2.1.3- тарихи оқиғалар мен процестердің сипаттауда Ұлы дала ұғымын қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар: қазақ хандардың мемлекетті нығайтудағы орасан зор ықпалын анықтайды
|
Бағалау
критерийлері
|
- Қазақ хандығынның орналасуын жерін анықтайды
- Алғашқы хандардың кімдер болғанын біледі
|
Тілдік мақсаттар
|
Хандық билік, ұлыстық жүйе
|
Пәнаралық байланыстар
|
География, дүние жүзі тарихы
|
Бастапқы білім
|
Қазақ хандығының құрылуы
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
4 мин
2мин
5мин
7мин
Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу оқушылармен
Топқа бөлу 1,2,3, ке санау әдісі арқылы үш топқа бөлемін.
1-топ, 2-топ, 3-топ
Өткен тақырыптарды еске түсіру
1.Қазақ хандығы
2.Монғол шапқыншылығы
3.Әбілқайыр хандығы
ҚБ: «Пікір арқылы»
Ой қозғау : Суреттер көрсету. Тұлғаны таны
«Бейнебаян » әдісі.
Біртіндеп сабақтың тақырыбына ауысамыз,сабақтың мақсатын түсіндіру
1-тапсырма: «Мәтінмен жұмыс»
1. Қазақ жерінің бірігуі
2. Қазақ мемлекетінің құрылу үдерісі
3.Бұрындық хан,Қасым хан
ҚБ: «Басмармақтар» әдісі
2-тапсырма: Аялдама
Оқушылар сұрақтар құрастырады оларға жауап береді.Оларды топпен ауысып жауаптарын салыстырады.
ҚБ: Шапалақ әдісі
|
А4
|
4мин
5мин
Сабақтың соңы
4мин
5мин
|
3-тапсырма: Кім жылдам ?(жеке жұмыс )
Ашық тест тапсырмалары
1.15 ғасырдың 80-жылдары қандай қалалар үшін күрес жүргізілді?
А.Жетісу
Б. Сырдария
С. Жайық
2.Сығанақ түбінде Қасым Сұлтанның әскерінен жеңіліс тапқан кім?
А.Әмір Темір
Б.Бұрындық
С.Мұхамед Шайбани
3.Бұрындық билікте қанша жыл отырды
А.22
Б.28
С.30
ҚБ: «Мадақтау» әдісі
4-тапсырма: Топтық жұмыс. Сандар сөйлейді
1509-1510 1511-1518 15-16
30 1474-1511 15 ғ 80 ж
ҚБ: Өз ара
Қортынды. Алфавит арқылы ой қорыту
Бағалау:
Кері байланыс: Мерседес әдісі
Үй тапсырмасы:. Тақырыпты оқу. Сұрақтар. 168-169 бет
|
Кеспеқағаз
А4
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылды. Оқушылардың барлығы ОМ қол жетті.
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді.
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды.
|
|
Б
ұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
|
|
|